Nuostabusis Argano aliejusargano aliejus  Arganas yra natūralus aliejus iš Maroko, dar vadinamas „Baltuoju Maroko auksu“. Naudojamas kosmetikos ir sveikatingumo pramonėje, garsėja kaip sveikos odos priežiūros priemonė. Šis aliejus yra bene vienas brangiausių augalinės kilmės aliejų pasaulyje.  gaminamas iš žalių riešutų – argano medžio vaisių, randamų daugiausia Maroke ir negausiai Alžyre bei Izraelyje. Tai rečiausias, sparčiai nykstančių augalų aliejus, labai brangus ir itin vertinamas dėl neaprėpiamos naudos plaukų priežiūros ir gydymo srityje. Pelnytai grožio ekspertai šį produktą vadina skystu auksu – juo gydomi sausi, pažeisti plaukai atgimsta naujam gyvenimui tiesiog akyse.
 
Turtingas losjonas odai
Argano aliejus yra prisotintas sočiųjų riebalų rūgščių, kurios pripažintos, veiksmingomis drėkinimo savybėmis. Argano eterinis aliejus esant šaltoms ir sausoms oro sąlygoms išlaiko odą drėgną ir minkštą. Kai oda gerai hidratuota, galima tikėtis sveikesnės, spindinčios, gerokai mažiau linkusios į veido raukšles odos.

Argano aliejus


Maistas plaukams
Argano aliejus drėkina plaukus natūraliu būdu. Jis efektyviai užkerta kelią plaukų šakojimuisi, šiurkštumui; įsiskverbia į plaukų poras bei šaknis ir stiprina plaukų elastingumą. Įrodyta, kad jis skatina plaukų augimą. Tai nepakeičiama priemonė nekontroliuojamiems ir nesuvaldomiems plaukams – jie vėl tampa paklusnūs. Natūralūs antioksidantai, esantys argano aliejuje, stiprina plaukus, atstato pažeistų plaukų ląstelių membranas. Vitaminas E suteikia milžinišką pagalbą išorinių ir vidinių veiksnių – pavyzdžiui, šilumos, formavimo priemonių, oksidacijos – pažeistiems plaukams. Nenuplautas argano aliejus tarsi užrakina drėgmę plaukuose ir atstato bei išlaiko natūralų jų spindesį. Plaukų dažų nualintus, trapius, lūžinėjančius, sausus, užterštos aplinkos veiksnių išvargintus plaukus argano aliejus prižadina antram gyvenimui.

Apsauga nuo saulės ir kitų kenksmingų veiksnių
Argano aliejus apsaugo nuo kenksmingų saulės spindulių, oro taršos, toksinų. Pasižymi stipriomis antioksidacinėmis savybėmis. Yra žinoma, kad veikia geriau, nei bet kurie kiti aliejai, pavyzdžiui alyvuogių aliejus.

Turi raminančių savybių

Argano eterinis aliejus kartu su levanda gali virsti nuostabia raminamąja priemone jūsų odai. Tai efektyvus sprendimas niežtinčiai, sausai odai. Jūs netgi galite dėti mišinį ant veido odos iškart po ilgo buvimo saulėje.

Lėtina odos senėjimo procesą

Nors odos senėjimas yra normalus reiškinys, pasireiškiantis kiekvienam iš mūsų, yra būdų kaip visa tai sulėtinti. Argano natūralus aliejus ne tik Maroke, bet ir traptautiniu mastu yra pripažintas, kaip veiksmingas produktas, galintis sulėtinti odos senėjimą. Nuosekliai naudojant gryną aliejų galima išlaikyti odos elastingumą ir stangrumą.

Blukina randus, padeda išvengti strijų
Dažnai naudojamas argano aliejus gali lengvai sumažinti randus, kurie atsiranda nuo spuogų, vėjaraupių ir net nudegimų. Be to gali padėti atsikratyti strijų problemos. Daugeliui moterų strijos atsiranda po vaiko gimimo. Tai paprastai, oda praranda savo tamprumą. Šis aliejus puikiai tinka odos elastingumą atstatyti.


Argano aliejus naudojamas prieš arba po vonios procedūrų. Prieš eidami į vonią, saujelę aliejaus švelniai masažuodami įtrinkite į galvos odą ir per visą plaukų ilgį iki pat galiukų. Iššukuokite šepečiu ar šukomis, kad skystis tolygiai pasiskirstytų. Apsukite galvą šiltu rankšluosčiu. Po kurio laiko plaukus kruopščiai išplaukite.
 
Turite skubėti ir norite greitai atgaivinti plaukus? Užlašinkite keletą argano aliejaus lašiukų ant sausų plaukų ir gerai juos iššukuokite – praskaidrinkite žiemos niūrumą nepriekaištingai išpuoselėtais, žvilgančiais plaukais!
Daugybė kosmetikos produktų teigia, kad jų sudėtyje yra argano aliejaus. Šiuose produktuose argano aliejaus yra labai nedaug, todėl prieš įsigyjant atidžiai peržiūrėkite informaciją ant etiketės.