Natūrali odos priežiūra vasarą

Vasaros metu mūsų oda kelia mums ypatingus reikalavimus. Saulė, vėjas, dulkės, kondicionieriai, užterštas oras neigiamai veikia odą. Kaip išsaugoti odos švelnumą, kaip atgaivinti ir apsaugoti ją  nuo neigiamo poveikio, nuo priešlaikinio senėjimo? 

          

  • Pradėkime nuo rūpestingo odos valymo.
Dulkės ir susikaupę nešvarumai kenkia mūsų odai ne mažiau nei UV spinduliai. Todėl kiekvieną rytą ir vakarą kruopščiai nuvalykime ją. Tam galime naudoti natūralius migdolų ar abrikosų kauliukų aliejus. Norėdamos pagerinti drėgmės mikrocirkuliaciją, švarią veido ir kaklo odą švelniai patrinkime ledo kubeliais. Ledo kubelius galime pasiruošti ir iš šviežiai išspaustų vaisių ar daržovių sulčių. 
  • Vasarą svarbiausia odą pakankamai drėkinti.
Praradusi drėgmę oda greičiau sensta ir raukšlėjasi, todėl šiltuoju sezonu skirkime ypatingą dėmesį jos drėkinimui. Prauskime veidą ne vandeniu, o ramunėlių nuoviru. Švarią, dar drėgną odą tepkime natūraliais aliejais. Puikiai drėkina kokosų, avokadų aliejai. Nuostabiai odą veikia kompresai su žolelių nuovirais. Pabandykite šį: liepžiedžiai, ramunėlių žiedai, rožių žiedlapiai, mėtos lapai (santykiu 3:2:1:1). 2 valgomuosius šaukštus mišinio užpilkime 1 stikline verdančio vandens, palikime kol atvės – ir galime naudoti. 
Vėjo nugairinto, saulės nudeginto neskubėkime prausti šaltu vandeniu. Visų pirma pavalykime veidą grietine ar rūgpieniu, o po 10-15 minučių nuprauskime kambario temperatūros žolelių arbata (tiks šalavijo). Dar drėgną odą tepkime drėkinančiu aliejuku – kokosų, avokadų, migdolų ar abrikosų kauliukų. Brandesniai odai puikiai tiks nakvišų aliejus.  
Klaidinga manyti, kad šiltuoju metų laiku odos nereikia tepti aliejukais – juk ir be jų veidas blizga ir prakaituoja. Tačiau...praradęs riebalus epidermis tampa mažiau atsparus saulės spindulių, vėjo, vandens poveikiui. Praradusi riebalus oda karštomis dienomis dar labiau garina drėgmę ir daug greičiau išsausėja.  
 
  • Ypač svarbu prižiūrėti odą lepinantis saule.
Oda ypač sausėja nuo saulės spindulių. Saugiausia nesikaitinti saulėje ilgiau nei vieną valandą, nesvarbu, kad manote turinti atsparią odą ir tepate apsauginius kremus. Tolygiai ir per ilgesnį laiką įrudusi oda įdegį išlaiko daug ilgiau, jis būna tolygus, oda net spindi, nes nebuvo sužalota nudegimų. Prie saulės vonių odą rekomenduojama pratinti pamažu, ypač staigiai atšilus orams. Morkų fitolis jums padės pasiekti svaiką ir ilgalaikį idegį. Vanduo ir smėlis sustiprina saulės spinduliavimą. Vandens lašeliai ant mūsų odos veikia kaip padidinamasis stiklas, todėl po maudynių patariama nusišluostyti rankšluoščiu ir vėl pamaitinti odą aliejais. Ultravioletiniai spinduliai pro vandenį prasiskverbia net iki 50 cm.  Įdegti galima ir būnant šešėlyje. 
 
  • Kaip stiprinti odą? 
Visų tipų odą sustiprinsime paprasčiausia procedūra – iš ryto prauskime veidą šaltu vandeniu. Pradėkime nuo šilto, kol palaipsniui pereisime prie itin šalto. Riebią odą švelniai patrinkime ledo kubeliu. Dabar jau oda pasiruošus priimti kosmetinių aliejukų ar natūralių kremų malonumus.
Ledo procedūrų nedarykite, jei oda labai jautri ar yra išsiplėtę kapiliarai!  
Dienos metu, jeigu yra galimybė – drėkinkime patalpų orą. Jeigu tai neįmanoma – bent keletą kartų per dieną apipurkškime veidą natūraliais hidrolatais ar šaltinio vandeniu.  
  • Vasaros gėrybių kaukės  
Šiltuoju laikotarpiu puikiai tiks vaisių ir daržovių kakukės – jos atgaivins ir nuvalys odą. Kaukes galime daryti iš braškių, aviečių, abrikosų, arbūzų, vynuogių, pomidorų, morkų, kopūstų, agurkų, petražolių – visko, ką turite po ranka. Susmulkinkite, sutrinkite vaisius ar daržoves ir gautą košelę tepkite ant veido ir kaklo. Į daržovių ar vaisių košelę galite įmaišyti ir kiaušinio trynį.  
Sausai odai tiks abrikosų, vynuogių, melionų, slyvų, bananų, morkų kaukės.  
Jautrią odą nuostabiai veikia petražolių sultys arba nuoviras (galima naudoti tiek smulkiai supjaustytus lapelius, tiek šaknis).  

 

santuoka.lt