Mylėti save...

Iš pirmo žvilgsnio tai – tik skambi frazė, dažnai kartojama televizijos ekranuose, savimotyvacijos knygose, straipsniuose, vadovėliuose. Bet ar dažnai susimąstom apie tai, ką gi MAN asmeniškai tai reiškia. Daugelis iš mūsų tiesiog gyvena, nesigilindami į tokias temas, nemąstydami apie tai, kaltindami dėl nesėkmių kitus žmones, susiklosčiusias aplinkybes, sunkią vaikystę, gebėjimų trūkumą ir daugybę kitų aplinkos veiksnių. Viskas tvarkoje, juk tai nėra nei blogai, nei gerai – tiesiog taip yra. Tikrai ne visi žmonės nori kažką keisti, ieškoti savęs ir savo kelio, ir tai visiškai normalu. Bet dalis žmonių anksčiau ar vėliau susimąsto ir pradeda ieškoti – ieškoti priežasčių, atsakymų, savo tikrojo AŠ. Kiekvienas pasirenka savo kelią, bet aš noriu pasidalinti vienu iš variantų – o gal kam tai bus artima ir naudinga. 

Turbūt neprieštarausite, kad norėdami kažką pakeisti, turime pradėti kažką daryti ir greičiausiai – kitaip, nei darėme iki šiol. Kodėl svarbu įdėmiai peržvelgti save ir savęs paklausti „Ar aš iš tikrųjų myliu save?“. Patirtis atsako – tik tada, kai žmogus iš tikrųjų pamilsta save, gyvenimas ima keistis. Sprendimų ir atsakymų galima ieškoti išorėje, bet tai nebus efektyvu, nes visi atsakymai glūdi mūsų viduje. Galima mėginti drastiškais (arba ne) būdais savyje pakeisti tai, kas mūsų netenkina, tačiau tai atima labai daug energijos, o rezultatas kelia daug abejonių. Patikrinta bandymais. 

Tiesiausias kelias ir pirmasis žingsnis link pokyčių – iš tikrųjų pamilti save. Kiekvienas žmogus tai supranta savaip. Vienam mylėti save – tai 3 kartus per dieną eiti į grožio saloną, kitam – maitintis tik prabangiuose restoranuose, trečiam – leisti sau kartą per savaitę nusigerti, ketvirtam – būti arogantiška, pikta asmenybe. Galima būtų tęsti be galo. Bet svarbiausia tai, kad kiekvienas variantas nėra nei blogas, nei geras, kiekviena nuomonė turi absoliučią teisę į egzistavimą. Kaip ir manoji. Mano gyvenimas patvirtino, kad laimės ir harmonijos pagrindas – meilė sau, o tuomet pasiekiama tampa visa kita, nes meilė sau – didžiulė jėga, išgydanti sielą ir kūną. Tik mylėdamas save, žmogus gali tą meilę dovanoti kitiems.  

Meilė sau apima daugelį žmogaus gyvenimo sričių, bet patirtis sako, kad pirminis ir svarbiausias taškas – požiūris į save. Itin svarbu save priimti tokį, koks esi, su visom teigiamom ir neigiamom savybėm. Leisti sau būti nuoširdžiam, uždaram, linksmam, liūdnam, geranoriškam, piktam – ir dėl to nesikrimsti. Tai yra skirtingos mūsų dalys, sudarančios mūsų asmenybę, tai nėra nei blogai, nei gerai. Pasistenkime nevertinti savęs, o priimti ir sutikti su viskuo, kas mumyse yra. Taip mes tapsime vientisa asmenybe. Nesigraužkime dėl tų savybių, kurios mums atrodo neigiamos. Priimkim jas. Galima jas surašyti ant popieriaus lapo ir įdėmiai pažiūrėti. Ir atrasti kiekvienai jų  priešingybę – juk mumyse tiek daug gero. Neeikvokime jėgų mėgindami atsikratyti blogųjų savybių, sutelkime dėmesį į gerąsias ir tobulinkim jas. Nekritikuokim savo poelgių, veiksmų – priimkim tai kaip tiesą, kad galim būti visokie. Kai žmogus susitaiko su savo individualiom savybėm, jis įgauną jėgą, kuri padeda judėti pirmyn ir keisti savo gyvenimą.  

Pamėginkite bent kartą per dieną padėkoti sau. Padėkoti už tai, kad esate toks, koks esate. Padėkoti sau už vieną ar kitą poelgį. Nustebsite supratę, kiek daug turime už ką padėkoti SAU.  

Pabaigai labai noriu perfrazuoti visiems gerai žinomą posakį „Elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad su tavim elgtųsi“.

Man smagiau skamba kitas variantas „Elkis su savim taip, kaip norėtum, kad su tavim elgtųsi kiti“  

Su meile sau ir pasauliui,  

I.T.