Mankštinamės ir žydim!

Beieškodami mankštelių, radome jų daugybę – lengvesnių ir sunkesnių, ilgiau trunkančių ir trumpesnių. Pradžiai norime su Jumis pasidalinti lengvesniu, paprastesniu variantu.

Prieš pradėdamos mankštą, prisiminkime keletą visoms mankštoms galiojančių patarimų: 

o         Mankštinamės iš ryto arba vakare – kuomet yra tinkamiausios sąlygos susikaupti. 

o         Prieš mankštą kruopščiai nuvalome veidą ir kaklą, sutepame įprastomis priemonėmis. 

o         Mankštinamės prieš veidrodį. Tai būtina, kad galėtumėm teisingai atlikti pratimus. Po kurio laiko pratimus mokėsite atlikti „automatiškai“ ir veidrodžio Jums nebereikės. 

o         Veidą ir kūną atpalaiduojame. Mankštinam tik vieną raumenų grupę. Atlikite visus tam tikrai veido daliai skirtus pratimus. 

o         Atpalaiduojame žandikaulį, nesukandame dantų. 

o         Raumenims reikia poilsio – 5 dienas mankštinamės, 2 dienas ilsimės – taip pasieksime geresnių rezultatų, nei „dirbdamos“ kiekvieną dieną be pertraukų. 

o         Nusiteikime pozityviai, mankštą pradėkime su gera nuotaika. 

o         Kad išsaugotumėm pasiektą rezultatą, mankštintis turėtumėm nuolat. Nemankštinami raumenys sugrįš į tą pačią formą. 

o         Nebūtina kiekvieną kartą atlikti visų pratimų. Daugiausia dėmesio skirkite toms veido dalims, kurios Jums labiausiai „kliūna“.

Taigi, pradėkime!

1.      „Karštas burbulas“ – pratimas skirtas pakelti skruostus, išlyginti aplink burną ir nosį susiformavusias raukšleles.

Burnoje suformuokite oro burbulą. Stumkite burbulą po kairiuoju skruostu, tuomet po apatine lūpa, po dešiniuoju skruostu ir viršutine lūpa. Kiekvienoje pozicijoje stabtelkit kelioms sekundėms. Pratimą atlikite tol, kol pajausite malonią šilumą skruostuose ir aplink lūpas.

2.      „Žuvis ant kranto“  – pratimas stiprina apatinės veido dalies ir kaklo raumenis.

Įkvėpdamos lėtai išsižiokite kaip galėdamos plačiau ir tokioj padėtyje pabūkite 5-10 sekundžių nekvėpuodamos. Tuomet iškvėpdamos lėtai sučiaupkite burną. Pratimą kartokite 6 kartus.

3.      „Judantis smakras“  – pratimas dailina apatinės veido dalies ovalą, stiprina skruostų ir kaklo raumenis.

Atkiškite smakrą į priekį ir keletą sekundžių pabūkite tokioje padėtyje. Tada įtraukite smakrą į vidų ir vėl palaikykite keletą sekundžių. Tuomet stumkite smakrą į dešinę – ir vėl palaikykite. Stumkite į kairę – palaikykite. Pratimą kartokite 3-4 kartus. 

4.      Skruostų mankšta  – gerina veido raumenų kraujotaką, dailina veido ovalą.

Iškvėpdamos įtempkite skruostų raumenis, suspauskite lūpas ir tokioje padėtyje pabūkite keletą sekundžių. Įkvėpdamos lėtai atpalaiduokite veidą. Pratimą pakartokite 5 kartus.

5.       „Mirksiukas“ – stiprina viršutinės veido dalies raumenis, mažina paakių pabrinkimą ir ratilus po akimis.

Mirktelėkite sau kairiaja akimi (akies neužmerkite) ir keletą sekundžių pabūkite tokioje padėtyje. Tuomet mirktelėkite dešiniaja akimi – pabūkite. Pratimą kartokite 5-6 kartus.

6.       Lūpų „vyniojimas“ – mažina raukšleles ties viršutine lūpa, pakelia lūpų kampučius, paryškina lūpų spalvą.

Įtraukite lūpas į vidų ir jas suspauskite, palaikykite keletą sekundžių. Atpalaiduokite. Pratimą kartokite, kol pajausite malonią šilumą skruostuose ir lūpose.

7.     „Oro bučinys“ –  pakelia skruostus ir smakrą, atgaivina veido spalvą.

Įsivaizduokite, kad norite pabučiuoti savo atvaizdą veidrodyje. Lėtai ištempkite lūpas į priekį, lyg norėdamos pasiekti veidrodį, lūpas šiek tiek praverkite ir pabūkite tokioje padėtyje 5-10 sekundžių. Atpalaiduokite. Pakartokite pratimą 5-6 kartus.

Linkime sėkmės!