Gražūs plaukai = sveiki plaukai

Plaukai – mūsų vidinės ir išorinės būsenos atspindys. Jie gali būti mūsų grožio šaltinis arba daugybės nepatogumų ir kompleksų priežastis. Tam, kad plaukai būtų gražūs ir nekeltų mums rūpesčių, juos reikia tiesiog tinkamai prižiūrėti. 

Visų pirma, nustatykime savo plaukų tipą. Neteisingai nustatę tipą, plaukams galime labiau pakenkti, nei pagelbėti. Pagal vieną svarbiasuių aspektų renkantis plaukų priežiūros priemones, plaukus galime susikirstyti į 4 pagrindines grupes: 

-          normalūs plaukai – šio tipo plaukai gerai atspindi šviesą ir žėri; 

-          riebūs -  jiems būdingas prigęsęs žvilgesys, greitai riebaluojasi; 

-          sausi plaukai - veliasi, sunkiai šukuojami, skilinėjančiais galiukais; 

-          mišrūs plaukai – tai, kaip taisyklė, ilgi plaukai – riebūs prie šaknų ir sausi galuose. 

Gaila, bet plaukų be problemų būna retai. Plaukų priežiūra – kruopštus ir nemažai laiko reikalaujantis darbas. Ir nieko nepadarysi – norite turėti gražius plaukus – prižiūrėkite juos. Nebus taip, kad po savaitės intensyvios priežiūros, visą likusį gyvenimą mėgausitės sveikais ir gražiais plaukais. Deja. 

Kad plaukai būtų sveiki ir gražūs, trumpai papasakosime apie pagrindinius priežiūros aspektus – apie tuos, kuriuos Jūs patys galite pakeisti, o genetinės priežastys ar ligos – tai jau medicinos sritis. 

Taigi, ko reikia, kad plaukai būtų gražūs: 

1)      teisingai trinkti plaukus; 

2)      teisingai juos džiovinti ir formuoti; 

3)      teisingai maitinti plaukus. 

Plaukų maitinimas 

Tam, kad plaukai būtų sveiki ir gražūs, svarbu tinkamai maitintis. Bet tai jau kita tema. O dabar apžvelgsime, kokiomis išoriškai naudojamomis priemonėmis galime sustiprinti savo plaukus. 

Kaip žinia, visose plaukų prižiūros priemonėse yra gausu medžiagų, kurios teršia mūsų organizmą. Bet nieko nepadarysi. Visiškai natūralių šampūnų, kaukių ar balzamų surasti sunku. Todėl naudodami įprastas priemones, bent keletą kartų per savaitę palepinkime plaukus natūralių GOILD kosmetinių aliejų kaukėmis. Kaukes rekomenduojama daryti 1-2 kartus per savaitę. Aliejuku ištepkite visą plauką ir galvos odą. Palaikykite 2-3 valandas, o jei turite galimybę – palikite kaukę visai nakčiai. Kruopščiai ištrinkite plaukus. Jeigu neturite laiko kaukėms, praturtinkite aliejuku naudojamą šampūną – įpilkite į delną šampūno ir šiek tiek aliejuko, masę ištrinkite tarp delnų ir trinkite plaukus kaip įprasta. 

GOILD natūralų kosmetinį aliejuką pasirinkite pagal savo plaukų tipą ir turimą problemą:  

·         Abrikosų kauliukų aliejus skirtas silpnam, trapiam plaukui lūžtančiais galiukais. Maitina, minkština, švelnina. 

·         Argano aliejus stiprina silpnus, slenkančius plaukus. Suteikia švelnumo ir blizgesio.  

·         Avokadų aliejus skirtas tvirtam, nepaklusniam, sausam plaukui. Puikiai tinka garbanotiems plaukams. Palaiko drėgmę ir suteikia glotnumo.  

·         Kokosų aliejus tinka visiems plaukų tipams. Drėkina, apgaubia plauką apsaugine plėvele. Didina plaukų purumą, minkštumą, apimtį. Padeda išgydyti pleiskanas.  

·         Migdolų aliejus skirtas silpnam, trapiam plaukui lūžtančiais galiukais. Maitina, minkština, švelnina.  

·         Jojoba (simondsijų) aliejus tinka visiems plaukų tipams. Puikiai atstato nualintus, dažytus plaukus. Stimuliuoja augimą ir stiprina plauką.  

·         Sviestmedžio aliejus maitina ir drėkina trapius plaukus, gydo suskilusius plaukų galiukus, apsaugo nuo žalingų aplinkos veiksnių. 

Plaukų plovimas  

·         Kaip dažnai plauti plaukus – individualus sprendimas. Tai galite daryti kiekvieną dieną ar vieną kartą per savaitę. Vienintelė galiojanti taisyklė – plaukus plaukite taip dažnai, kaip Jums tai būtina. Tiems, kas naudoja plaukų formavimo priemones (vaškus, gelius, lakus), rekomenduoajma plaukus trinkti kiekvieną dieną, nes minėtos priemonės apsunkina plauką ir neigiamai veikia jo kokybę.  

·         Rekomenduojama plaukus trinkti vėsiu vandeniu. Tinkamiausia temperatūra – 35-45 laipsniai. Kuo riebesni plaukai, tuo vėsesnis turėtų būti vanduo. 

·         Šampūną pasirinkite pagal savo plaukų tipą. Jokiu būdu neplaukite plaukų su muilu, kuris sunaikina apsauginį plauko ir galvos odos sluoksnį. Šampūno poveikį pajusite po keleto savaičių pastovaus naudojimo. O tai, kad šampūną reikia keisti – mitas.  

·         Prieš naudodami šampūną, plaukus būtinai sudrėkinkite. Nepilkite šampūno tiesiai ant plaukų – prieš tai užpilkite ant delno, patrinkite, kol atsiras putos, ir tuomet susi darius ias putas paskirstykite ant visų plaukų. Netrinkite smarkiai, nes galite pažeisti plauko šaknį ir kutikulą. Plaukus trinkite 2 kartus. Pirmąjį kartą nuplausite visus nešvarumus, o antrąjį kartą leisite pasireikšti šampūno poveikiui. Plaukus būtina krupščiai išskalauti. 

·         Priklausomai nuo plauko tipo, galite naudoti blazamus ar kondicionierius. Šios priemonės pagreitina plauko džiūvimą, palengvina šukavimą ir suteikia plaukui elestingumo. Geriau naudoti atskiras priemones, nei, pavyzdžiui, šampūną „du viename“. 

 Plaukų džiovinimas ir formavimas   

·         Gariausia plaukus džiovinti natūraliai. Šukuoti plaukus rekomenduojama tik tuomet, kai jie pradžiūvę. Jeigu neturite laiko laukti, kol pradžius, šlapius plaukus šukuokite mediniu arba plastikiniu šepečiu, nenaudokite metalinių šukų ar šepečių. Trumpus plaukus šukuokite nuo šaknų, o ilgus plaukus – nuo galiukų.   

·         Jeigu plaukų džiovinimui ir šukuosenos formavimui naudojate feną, nepagailėkite pinigų įsigyti tikrai kokybišką feną. Karšto oro srove suminkštinsite plaukus ir juos lengviau suformuosite, o šalto oro srove užfiksuosite šukuoseną. Kai tik turite galimybę, džiovinkite plaukus natūraliai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

santuoka.lt